Deklaracja dostępności
Czcionka: A A+ A++
Kontrast:

Już wkrótce 2 000 Kart Dużej Rodziny w Piotrkowie Trybunalskim

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza członków rodzin wielodzielnych do uzyskania „Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny”, która  uprawnia do zniżek oferowanych zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne.
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” od stycznia 2017 r., odkąd zajmuje się pozyskiwaniem partnerów Karty Dużej Rodziny, zawarł umowy z prawie 100 partnerami o zasięgu lokalnym. Obecnie trwają negocjacje ze 100 nowymi podmiotami.

Wśród pozyskanych przez Związek partnerów jest firma Bingo Group działająca w województwie łódzkim - rodziny wielodzietne otrzymają 20% zniżki na kursy językowe. Do programu dołączyła również m.in. sieć sklepów Lidl.

Do tej pory w Polsce wydano 1,74 mln Kart dla 373 tys. rodzin wielodzietnych. Najwięcej przyznano w województwach: mazowieckim, małopolskim i śląskim. Miesięcznie średnio składanych jest ok. 5 tys. wniosków o przyznanie Karty. Zniżki oferuje ok. 1600 firm i instytucji.

W okresie od czerwca 2014r. do marca 2017r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ul. Próchnika 34 w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło 390 wniosków o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Do dnia 31.03.2017r. wydano 1.986 Kart.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina, iż Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.
Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Wnioski w celu otrzymania Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie ul. Próchnika 34 pokój 17 codziennie od godz. 7.30 do godz. 15.30.

Do wniosku należy dołączyć:
  •  w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica - dokument potwierdzający tożsamość oraz akt małżeństwa;
  •  w przypadku dzieci do ukończenia 18 roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
  •  w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
  •  w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
  •  w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
  •  w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia, które nadal przebywają w pieczy zastępczej - zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Więcej informacji o Karcie Dużej Rodziny na stronie rodzina.gov.pl.
powrót