X
Czcionka: A A+ A++
Kontrast:

„Kalejdoskop radości” - wyjazd do Lichenia

W ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie „Kalejdoskop radości” w dniu 27.08.2017r. odbył się wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
W tym dniu Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (LCPRiOU) zorganizowało imprezę „Piknik z mamą i tatą”
Piknik z mamą i tatą rozpoczął się od Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC. Zwieńczeniem nabożeństwa było udzielenie dzieciom zgromadzonym w licheńskiej świątyni przez kapłanów indywidualnego błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Od godz. 13 na placu przed bazyliką rozpoczął się piknik, w trakcie którego dzieci mogły korzystać z przygotowanych atrakcji: dmuchanych zamków, basenu
z kulami wodnymi, mega-darta czy kącika plastycznego.

Ponadto uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić bazylikę - największą świątynię w Polsce, Cudowny Obraz - Wizerunek Matki Bożej Licheńskiej znajdujący się
w głównym ołtarzu bazyliki, Kaplicę Krzyża Świętego, Golgotę, Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, Kościół św. Doroty oraz Punkt widokowy. Po zwiedzaniu Bazyliki odbył się wspólny obiad.

Wyjazd miał na celu propagowanie wspólnie spędzanego czasu z rodziną, promowanie wartości rodziny, zacieśnienie więzi z rodziną, nawiązanie szerszego porozumienia  między rodzicami  i dziećmi.
W wycieczce udział wzięło 46 osób.
powrót