Deklaracja dostępności
Czcionka: A A+ A++
Kontrast:

Projekt „Kalejdoskop radości” współfinansowany w ramach Programu Osłonowego „ Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - Edycja 2017

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  „Wsparcie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”  pozyskał środki na realizację Projektu    ,, Kalejdoskop radości” w wysokości 43 300,00 zł

Projekt jest realizowany od 1 czerwca  2017r. do 31 grudnia 2017r.
Celem Projektu jest poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych lub dotkniętych zjawiskiem przemocy zamieszkujących  na terenie  miasta Piotrkowa  Trybunalskiego
W ramach projektu zaplanowano szereg działań dla 30 dzieci i ich rodziców.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:
• Happening radości zostanie zorganizowany w dniu 19.06.2017 r. dla ok. 220 uczniów szkół podstawowych. Jego celem będzie propagowanie radosnego stylu życia. Ponadto poprzez wspólne przeżywanie radości młodzież będzie miała  możliwość przeciwstawienia się agresji i przemocy.

• Wycieczka do Lichenia połączona z Licheńskim Spotkaniem Rodzin zostanie zorganizowana dla 46 osób i odbędzie się w VIII 2017 r. Celem wycieczki jest uświadomienie jak ważne jest poświęcenie czasu swoim najbliższym.

• Klub gier rodzinnych ,,Szach- Mat” zostanie zorganizowany dla 20 osób, w tym rodziców i dzieci. Klub będzie działał przez okres VII – X 2017 r. Wspólne spędzanie czasu przyczyni się do nawiązywania relacji społecznych, współdziałania w zespole, przestrzegania określonych reguł społecznych i obyczajowych, wyrażania emocji, panowania nad złością, frustracją.

• Warsztaty fotograficzne połączone z konkursem fotograficzno- literackim odbędą się w okresie od VIII do XI 2017 r., natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we IX 2017 r. Nagrodzone prace zostaną wydane w formie fotoksiążki. Celem warsztatów jest umożliwienie zdobycia wiedzy, rozwijanie pasji, zdobywanie wiedzy pod okiem profesjonalnych fotografików, umożliwienie rozwijania talentu i zdolności artystycznych.

• Spotkania profilaktyczno-wychowawcze dla młodzieży z zakresu asertywności ,, Asertywność jako sposób na agresję” przeprowadzone zostaną w szkołach podstawowych w okresie X-XI 2017 r.  Celem spotkań będzie przeciwdziałanie agresji oraz poprawa funkcjonowania emocjonalnego i społecznego uczniów szkół podstawowych poprzez wzrost świadomości zagrożeń spowodowanych przemocą, minimalizację aktów przemocy i agresji wśród uczniów, zapoznanie uczniów z nie- agresywnymi sposobami rozwiązywania problemów emocjonalnych oraz zwiększenie poczucia  bezpieczeństwa.

• Warsztaty komunikacji wewnątrzrodzinnej zaplanowane są dla 10 osób przez okres 3 miesięcy, od X do XII 2017 r. Celem warsztatów będzie promowanie właściwych postaw, podnoszenie kompetencji wychowawczych i świadomości rodzicielskiej oraz poprawa jakości relacji w rodzinie.

• Gra miejska ,,Z królową Jadwigą po Piotrkieow”, w której weźmie udział 26 osób, zorganizowana zostanie  w X 2017 r. Celem gry miejskiej jest integracja rodzin, poznanie innowacyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

• Warsztaty samoobrony poprowadzone zostaną dla 15 osób  przez okres 2 miesięcy. Celem warsztatów jest wzmocnienie poczucia własnej wartości, uwrażliwianie na własne potrzeby, nauka wyznaczania osobistych granic, wypracowanie odpowiednich sposobów działania w codziennych, konfliktowych i potencjalnych sytuacjach przemocy.

• Wycieczka do ZOO we Wrocławiu zaplanowana dla 46 osób odbędzie się we IX 2017 r. Celem wycieczki jest propagowanie  spędzania wolnego czasu z rodziną, zacieśnienie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, nawiązanie szerszego porozumienia z rodziną, edukacja.

• Wyjazd do teatru do Łodzi zostanie połączony z uroczystą kolacją Zorganizowany będzie dla 46 w XII 2017 r. Celem wyjazdu jest propagowanie  spędzania wolnego czasu z rodziną oraz podsumowanie projektu.

Projekt „Kalejdoskop radości” będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim. Zadania w większości realizowane będą na terenie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Do współpracy w realizacji poszczególnych działań w projekcie zastaną zaproszone następujące instytucje i placówki:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim
• 11 szkół podstawowych 
• Policja lub Straż Miejska
• Świetlice Środowiskowe
• Miejski Ośrodek Kultury
• PTTK
powrót