X
Czcionka: A A+ A++
Kontrast:

Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków dotyczących świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 22 czerwca 2017 r. odbyło się, na terenie CEiPM OHP w Piotrkowie Tryb. kolejne spotkanie z specjalistą ds. rozwoju zawodowego w ramach programu „Przygotowanie do wejścia na rynek pracy". Uczestnikami programu są wychowankowie rodzin zastępczych przygotowujący się do procesu usamodzielnienia, pełnoletni wychowankowie pozostający w pieczy zastępczej oraz osoby pełniące funkcję opiekunów usamodzielnienia.
W czerwcu odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie grupy wsparcia organizowane w Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję przeprowadzić rozmowę z zaproszonym seksuologiem Panią Martyną Maras z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Tęczowa” w Bełchatowie. Prowadząca udzieliła odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników pytania.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim uprzejmie informuje, że Komisja Konkursowa zweryfikowała i podliczyła ilość podpisów zebranych przez szkoły podstawowe.
  • Nie wiesz kiedy wpłynie na konto świadczenie 500+?
  • Już nie musisz dzwonić do MOPR-u.
  • Uruchom usługę powiadamiania sms/e-mail a tą informacja otrzymasz na telefon lub pocztę elektroniczną.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim  uprzejmie informuje, że w związku z realizowanym Projektem: „ Kalejdoskop radości”  w dniu 19.06.2017 r.  odbędzie się Happening Radości, w którym weźmie udział około 220 uczniów szkół podstawowych.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  „Wsparcie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”  pozyskał środki na realizację Projektu    ,, Kalejdoskop radości” w wysokości 43 300,00 zł

Projekt jest realizowany od 1 czerwca  2017r. do 31 grudnia 2017r.
W przyjaznej i radosnej atmosferze upłynęły tegoroczne obchody „Dnia rodzicielstwa Zastępczego”.
Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka, który objął Honorowy Patronat nad uroczystością, piotrkowskie rodziny zastępcze po raz 12 mogły obchodzić swoje święto.

Z tej okazji Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w imieniu Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka życzyła uczestnikom wytrwałości oraz realizacji wyznaczonych celów, a także samych sukcesów w wypełnianiu funkcji rodziny zastępczej.
W maju w Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka odbyło się piąte spotkanie cyklicznie organizowanej grupy wsparcia. Głównym tematem zajęć były warsztaty gotowania, rozwijające talent kulinarny o wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania.